Anneler ve Gelinler

En Doğal Yarışma Programı "Anneler ve Gelinler"

Star TV ekranlarında gündüz kuşağında yayınlanan, Ezgi Sertel’in sunuculuğunu yaptığı yarışmada gelinler yeteneklerini hem tarlada hem bahçede hem ağılda hem de mutfakta yarıştırmaya devam ediyor. Nisan ayında yayına başlayan en doğal yarışma programı hem yarışmacıların hem de izleyicilerin eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor. 4 hamarat ve becerikli gelinin, kayınvalidesiyle dev bir çiftlikte becerilerini sergileyeceği Anneler ve Gelinler, Star TV ekranlarında öğle sonrası kuşağında yayınlanmakta. 

Doğal hayatın göbeğinde kendilerine verilen görevlerde, performanslarını, yeteneklerini ve zamanla yarışarak çabukluklarını kanıtlayacak olan gelinler aynı zamanda mutfakta da marifetlerini göstererek yarışmacı diğer kayınvalidelerin damaklarını şenlendirerek, ödülleri toplamak için kıyasıya bir mücadele içinde olmaktalar. Anneler ve Gelinler yarışma programında hafta başında her bir kayınvalideye içinde 20 altın olan bir kese verilir. Yarışmacı gelinler büyük bir çiftlik evinde ortama uygun kıyafetler eşliğinde, Ümiye Annenin yönetiminde kimi zaman gübre taşıyarak, kimi zaman ağaç dikerek, kimi zaman koyun ve keçi sağarak kimi zaman saman balyaları taşıyarak; çiftlikle alakalı zahmetli işleri on dakikalık sürelerde daha fazla yapmayı hedefler ve en çok altını toplama yarışında ter döker. Bu yarışmada kazanan gelin kaybeden gelinlerden birer altın toplar.  Sıra en zorlu sınava gelir; bahçedeki görevleri biten gelinlerden o gün sıra kimdeyse o, mutfakta akşam yemeğini hazırlamaya başlar. Günün sonunda yemekler tadılır, rekabetin verdiği coşkuyla yemekler eleştirilir. Her bir kayınvalide yemek yapan geline kesesinden gönlünden kopan altını dağıtır. En son Ezgi Sertel yemeğin tadına, yağına, tuzuna, pişip pişmediğine, menü uyumuna bakarak ödülü kadar altını gelinin kesesine atar. Haftanın büyük final gününde kesesinde en çok altını toplayan gelin yarışmayı kazanır. Haftayı birincilikle kapatan gelin evine bir kese dolusu altınla dönmüş olur.

"Anneler ve Gelinler"in yapımcılığını Karga Film üstleniyor. Anneler ve Gelinler’in sunuculuğunu Ezgi Sertel yapıyor ve eğitmen koltuğunda Ümmiye Koçak oturuyor. Online tv izleme web sayfamız üzerinden, istediğiniz yerden yarışmayı takip edebilirsiniz. Büyük şehirlerin keşmekeşinden, trafiğinden, hava kirliliğinden ve gürültüden kurtulmak amacıyla köye yerleşmeyi düşünenler için; seyredildiğinde kırsal yaşamla ilgili güzel fikirler ve deneyimler elde edebileceğiniz ilginç bir yarışma programı! iyi seyirler...